29 Mayıs 2009 Cuma

Yeni gözdem...

Bir çok arkadaşım bilir Mourinho sevdamı. Hayatını anlaran kitabını bile almış okumuşumdur. FB'ye teknik direktör olsa Yedek kulübesinin arkasındaki yerden kombine alabilmek için kart merkezi önünde bile yatarım :)
Cool/karizmatik ay daha ne soylenirse ondan işte bu adam...

Amma velakiiinnn... Barcelona'nın CL Yarı Final ve Final maçlarını izlerken kararım değişti. Yeni Gözdem GUARDIOLA.. Barcelona futbol takımı teknik direktörü..
(Mourinho artık 2.sırada)
Bakalım siz beğenecekmisiniz...¿

Not: Kendisi 37 yaşında :) Barcelona'yı CL şampiyonu yaptı (ki burak o kadro bende olsa bende şampiyon yaparım demekte).. Hem yyakışıklı hem başarılı..

25 Mayıs 2009 Pazartesi

Kısa bir izin...

Perşeme - Cuma izin aldım. Bonus misali birikmiş izinlerimden.. Evde sıkı bir çalışma bekliyor beni.

Haftayı planlayıp konulara ayırdım. Bu akşam hemn ütüleri tamamlayıp 3-4 sayfa daha ders çalışırım. Salı ve Çarşamba akşamlarıda devam. Aslında yolda bişeyler okuyabilsem midem bulanmadan süper olacakta :(

Ciddi ciddi ezberlemem gerkenler var.

20 Mayıs 2009 Çarşamba

Bir fire daha verdik...

Ayten'i de evlendirdik..

Perşembe Kına Gecesi yepıldı. İşten çıkıp doğruuu Ayten'in eve. Vasfiye Teyzem enfes bir sora hazırlamış sağolsun. Lüplettik börekleri, tatlıları, dolmaları...

Pazar günü de hep beraber nikaha gideceğiz dedik... Grupta 3,5 tane Bekâr kaldı. Buçuğu da Tuba, şimdi nişanlı, onuda Ağustosta evlendiriyoruz.

Kalıcı bekarlar 1.Veda 2.Nevra 3.Direkten donen Dilruba :)

Tüm kızları toplayıp hazırlanmak, akabinde de nikâha yetişmek için Yelda'nın evine doluştuk. Saç + Makyaj süreçleri bitince comboya atlayıp nikah dairesine gittik. Trafik hengamesini atlatıp "evet"'lere yetişebildik ancak...

Tebrik sırasını beklemeden nikah şekerlerimiz kaptık:) gruba Nihan&Recep ikiliside dahil olup tekrar Yelda'ya gittik.. Evde bulunan malzemeler ile bir sofra donattık ki akşam yemekte bişey yiyemedim.. Menemen, Spagetti (sade sevenler için ayır sos yaptım), semizotu salatası ve bol yeşillikler içeren havuçlu kırmızı lahanalı devasa bir salata...

7,5 aylık hamile olan kadına eziyet etmeyip dağıttığımız evi kısa sürede toparladık. Hatta ben yerleri bile sildim. Kankam eğilmesin diye :) (zaten o göbekle zor eğilir hahahah :)

Yemegin yapilacagi mekâna doğru yola ciktik. Hemen hemen tüm davetliler gelmiş. Masa düzeni yapılmadığı için masa ayarladık. Toplam 12 kişi oluyorduk. 2 masayı birleştirdik (masa birleştirmeyi çok severim) Ekip neşeli olduğundan sebep gece boyunca kahkahalar eksilmedi.. Metin ve Ayhan bol bol fotoğraflarımız çekti.. Bir ara "aaaa yeter artık" deselerde kırmadılar bizi..

Ayten & Bertan çok heyecanlılardı. Allah mutluluklarını bozmasın.. 8 yılın sonunda saadetlerini imzaları ile resmiyete döktüler... Ömrünüz boyunca birbirinizi anlayın, saygı duyun, sevin ve mutlu olun..


Kına Gecesinden...
(Veda'cığım yakıştı valla...)

(Saçını düzeltirken.. Kıyafetini giymiş halde başka fotoğrafımız yoktu)

(Lacivert ve Sarı...)Düğünden...18 Mayıs 2009 Pazartesi

Cumartesi'den kısa kısa...

Cumartesi öğlen saatlerinde amcamın dükkanın açılışının 1.yılı olması sebebi ile minik bir kutlama yaptık. Fikir tamamı ile kuzenim Erdi'den çıktı. Perşembe akşam üzeri konuştuk 1 pasta ve tuzlu kurabiye yeter dedi. Tüm aileye haber verildi... Bende kendisinin pasta süslemek için yardım vaatlerine inanıp Cumadan annemde kaldım. Kolpa gelmedi... Bizde Teda ile babamın el aletlerini alıp benzeri şeyler yapmaya çalıştık..

Öğlende yarım saatliğine izin alıp kutlamaya yetiştim :) Canım amcam tüm aile

aaa pastalar nasıl mı oldu¿
işte biri boyle :)


(tek pasta dedik ama arkadaşlarıda gelebilir düşüncesi ile 2tane hazırladık. Biri çilekli diğeri muzlu oldu)..


Ofise geri dönüp işlerimi tamamladım servise binip doğru Koç Üniversitesi'ne... Bahar şenlikleri'nde Seat test sürüş aktivitesi vardı ve Nevra görevliydi. Destek için ve dönüşte yol arkadaşlığı için gittim :) söyeyeceğim bundan sonra aktivitelerde görevli yazsınlar...
(4-5 tane ben kayıt yaptım)

(Ayrılmadan kendimizi yeşil çimenlere de attık tabiii)

Tuğçe'yi Üsküdar'a bıraktıktan sonra ben eve, Nevra'da arkadaşı Aylin'e gitti..

13 Mayıs 2009 Çarşamba

Yeniii... Hem de yepyeni birşey buldum :)

Artık birine cupcake yaparken sunumlarım çok çok daha müthiş olacak.. İnternette cupcake modeli araştırırken keşfettim. Genelde yurtdışında yapılıyor hatta özel kağıtları var. Amaaaaa Pınar ne yapar... Türk işi icat tabikiiii...

Yakında pek yakında..

24ünde Gül'e giderken deneyip göreceğim..

8 Mayıs 2009 Cuma

"Tabu"

Hep normal oynadım şimdiye kadar.. En son Yelda da Tabu XL deneyecektik kalabalık karışır herşey diye normal anlattık kelimeleri... Aynı takımda Teda'ylaysam ciddi fark yaratırız dedim ayrı takına attılar bizi. (İlk ve sondu zaten. yenildi bizim takım :( )

Ayın 24'ünde Gül'deyiz. O gün çok çok daha fazla güleceğiz eminim. Davet maili "Haydi bende tabu oynamaya" diye geldiğinde herkes gülmeye başlamış masasında... Zihinlere kazındı Mezbaha'yı Matbaa diye anlatmaya çalışması...

Anlaştık tüm kelimeleri Gül anlatacak. Tabii anlatabilirse. Aslında o anlatırda biz anlayamıyoruz gülerken..
5 Mayıs 2009 Salı

Tuana İçin...

Günlerce uğraştım banner ve kartları hazırlamak için.. Tek tek kestim. Milimi milimine hemde..

Yelda'mın Minik kızı Tuana için "Baby Shower Party" yapacağız. Garibim Yelda da ona tüm kızlar oturmaya gideceğiz diye biliyor. Halbu ki nep süprizlerimiz var...

Teyzeleri minik hediyelar alacak hepsini bir kutuya koyup öyle vereceğiz. Mesajlarımız için minik kartlarımızda hazırlandı tabii.. Bez pasta hazırlanacak, pembeli cupcakeler, bebek kurabiyeleri...

Teda ile konuştuk. Bir gün öncede cupcakeleri ve kurabiyeleri yaparız en sonda "Diaper Cake" 'i hazırlarız dedik. Plana uymayan tek kısım bu oldu. Teda'nın çalışması, onu alıp eve dönecekken girdiğimiz indirim mağazasında çok zaman kaybetmişiz..

Burak'ı İDO'ya bırakıp eve dönüp kurabiye ve cupcake hazırladık ama ancak gece yarısında bitti. Sabah cupcakeleri süsler, bannerları yapıştırırız Diaper Cake'i yaparız dedik. Takviye kuvvet Gül'e sms gönderdim yatmadan.. "Sabah 10'da gelebilirmisin¿" diye :)


İşte kurabiyelerimiz ve Cupcakeler

Sağolsun geldi. Teda şeker hamuru olayını tamamlarken biz Diaper Cake'i yapmaya başladık.. En minik boy olduğu için 3bezi rulo yapıp birbirine sardık tabii... Yarım saaate hepsini tamamladık 13:30'da yoldaydık.. Veda'yı alıp doğruuu Yelda'ya..

Teda Yelda'yı bir odaya aldı. Ben, Gül ve Veda evi süsledik :) kurdelaları ordan çekiştirip oraya bağlıyoruz, ipler elimizde duvarda çivi arıyoruz birde halimize gülüyoruz.. Herşey tamamlanıdı Yelda şaşkın şaşkın çıkıyor odadan duvarları gördü çok mutlu oldu tabii... ama devasa bez pastayı görünce çok ama çok şaşırdı... Ekip iş çıkışı gelenler ile tamamlandı elbet.. Tabu çıkarttı birde Yelda. O apayrı bir konu aslında ama kelimeyi Gül anlatırken salondaki 11 kişi gülmekten patladı...(bunu ayrıca yazarım)


Kıssadan hisse en güzel günlerimizden birini yaşadık 03.05.2009'da... Bir de Ablam bizim şirkette olmamasına rağmen onuda ayırmıyorlar... Zaten benim ablam olarak değil Seda olarak ordaymış. Yolda Nevra'yı arayıp "Kanka nerdesin¿" diyorsa zaten ekipten olmuştur artık..


Şanslıyım...İyi ki böyle dostlarım var...


İşte Diaper Cake'imiz (Kalplerini Dilruba Teyzesi aldı)

Babam bile kulaklarını yapıştırdı bardakların :)

El işi marifet derecemiz ailecek yüksekNevra'nın yaptığı (aldığı)pasta
(çok hamarattır)