10 Mayıs 2010 Pazartesi

Kısa bir süre için


En kısa zamandan uzuuunn uzunuuunn yazılan notlar, yeni öneriler, yeni keşiflerler geri döneceğim...

3 Mayıs 2010 Pazartesi

Yarım aaa Yarım AVA ;)


Önceden hep mahallede kutlardık tüm site iner yaktığımız ateşten atlardı dilek tutup 3 defa. (niye 3 kez atlanır onu bilmiyorum ama ben kaç 3 atlardim saymazdım)

Site sakinleri ateşten atlar, güllerin altına ev ve araba çizip evlerine çıkardı. Bizim genç tayfa herkes dağıldıktan sonra ateşe koskocaman bir lastik atar saatlerce oturur konuşurduk alevler yükselince atlamalar bir daha başlardı.. Kızlar kapuşonlu sweat olmadan atlamazdı saçlar tutuşmasın diye. birimizde yoksa hemen değiş-tokuş yapardık.

Evlenince tarihi denk getirip ne B.Çekmeceye gidebildim ne de Ahırkapı'ya..

Ahırkapı'da ki şenlikler süper oluyor diyorlardı ama 2yıldır hep bir aksilik oluyor gidemiyordum.. Bu yıl gidiyorum artık :)

Program şöyleymiş..

16.45 – Sultanahmet Meydanı’nda İlk Açılış Roman Grupları Eşliğinde Ayasofya Meydanı’ndan Ahırkapı Parkı’na Yürüyüş: “Çalgıcı Alayları”

17.00 – Ahırkapı Park’ta “Hıdrellez 2010” açılışı - Roman müziklerinden canlı örnekler...

20.00 – Konserler (*)

24.00 - Hıdrellez 2010 ateşleri... Barış, bereket, sağlık, mutluluk dilekleri...

(*)Bu yıl ana konser alanı yanı sıra ikinci bir sahne daha kurulacak, ayrıca diğer alanlarda akustik müzik yapacak gruplardan bazıları şöyle: Buzuki Orhan, Lüleburgazlı Küçük Hasan, Tamer Kum ve Trakya Ateşi, Göksenin İleri ve İstanbul Şarkıları Grubu, Koçani Orkestrası, Makedon Folk Orkestrası, Trakya All Stars, Zilli Perküsyon Topluluğu, Ahırkapı Roman Orkestrası, Pire Mehmet ve Roman Orkestrası, Babaeski Roman Orkestrası, Kolektif İstanbul, Semaver Kumpanya Tiyatro Topluluğu, Ankara’dan bu yıl ilk defa katılacak olan “İlle de Sokak” grubu ve Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden Roman grupları sahne alacak....


Pınar ve arkadaşları yerlerinde durmayacak...
Ehh Baba'dan Trakyalıyız beya ;)