18 Temmuz 2015 Cumartesi

Gittim, Gördüm - Yine Barcelona


Gittiğim yerlere tekrar gitmek huyumdur :)

Şehri sevmişsem 10 kere de giderim. Bu sefer ki iş sebebi ile kısacık bir eğitim içindi.

Uçuş 08:35'te THY ile Atatürk Havalimanı'nda. 06:30'da buluşma yazıyor programda. Ben yoldayım Dilay beni arıyor. "Sadece iki kişi gelmedi bil bakalım biri kim?" bastım kahkahayı "TABİ Kİ BİRİ BENİM"....

Babam ve annem beni alana bırakıyorlar. Kontrollerden geçip ekibin yanına gidiyorum. Check-in işlemleri yapılmış biz sadece bavulları vereceğiz. Kızlara sordum "Exit ile değiştirelim mi koltukları size uyar mı?" diye olur dediler. Görevliye "müsaitse exit lütfen" dedim. Cevap "Maalesef exit koltuğumuz yok" dedi. Sinirrrr! Free shopta dolaştık gazeteleri aldık uçağa gideceğiz.. Kapıyı öyle bi yere koymuşlar ki önünden 3 kez geçtik bulamadık. Biz kör değiliz. Kattiiiyen değiliz :)  onlar kapıyı görülmeyecek yere koymuşlar :)))

Körükte "Ama ben Businneesssııımmm" diye böğüren ablayı taklit edip kopuyoruz ve uçaktayız.. Uçak görünümlü Buzhaneee! üstten bildiğin soğuk buhar üfletiyor kaptan. Şallarımıza sarılıp oturduk koltuklara ama sığamadım tabi ben. Kızlara da söyledim "exit varsa müsait, satarım affetmem 3,5 saat böyle gidemem ben" dedim. Hostes ablama "yaa müsait exit olursa noluuurr haber verin" diye en cici en tatlı halimle rica ettim. uçak kalkacakken kız geldi bizi orta bölümde en önde 3'lü koltuğa aldı. iki arka sırada ki 3 kişi "aaa orası boş muydu?" dediği anda ben 32 diş "artık diiilll :)" dedim. (çok masum bir ifadeyle....)

Ayaklarımı uzata uzata, yayıla yayıla film izledim. Anam beni balla yıkamış..

Kıssadan hisse Barcelona'dayız... Pasaport kuyruğu inanılır gibi değil..! 1saat bekledik. Ekip buluşma noktasında buluşup kısacık şehir turu Montjuic Tepesine gidiyoruz.. Sonra öğle yemeği için La Consentida' ya..

Yemek sonrası otele transfer. Odalara bavulları atıp üzerimizi değiştirip kendimizi sokağa atıyoruz. Catalunya Meydanı, La Rambles Caddesi'nde gezip biraz hediyelik eşya 2-3 mağaza dolaşıp alış veriş yapıyoruz. 15-20 dk.'lık bi kahve molası sonra akşam yemeği için otele dönüyoruz. Hayır dönemiyoruz çünkü otelin sokağının köşesinde şehrin en büyük Zara mağazası var :)

Görmezden gelemeyiz.. Mümkün değil..

Yarım saatte altını üstüne getirip çıkıp otele gidiyoruz. Zaten 3 bina yanı. Elbisemi üstüme geçirip yan odaya geçiyorum. Dilay daha hazır değil. "Yahu zaten çok güzelsin çuval giysen yakışır" diyorum. Siyah bluzunu pantolonunda karar kılıyor nihayet aşağıdayız. Akşam yemeğimiz Barcelonata Restaurant'ta.

Daha önce geldiğimizde alt katında Makamaka Beach Burger'de yediğimiz burgerleri ve içtiğimiz mohitoları anlatıyordum ki arka Fırat'tan "Pınar Hn. siz daha önce geldiniz tabii acaba gitmediğiniz bilmediğiniz yer kaldı mı?" sorusu gelince sustum...

Restaurantta akvaryumun içinde ki ıstakozları görünce gözlerimde kalpler olduğuna eminim.. Masamıza geçiyoruz. En köşeyi seçip kimseye bulaşmayalım dedik.

Ben, Dilay,Seda böyle iyiyiz biz..

Deniz mahsulleri severim. Hem de çok.. Orda hepsi yenir.. Karides, kalamar ve somona doydum.

Gece yarısı olmadan otele geldik sonra çıkacağız :)
Millet yorulmuş herkes uyumaya gitti ama ben uyumam Dilay'ı da uyutmam. Gerekli izinleri aldık tabikiii..

Opium'a gidiyoruz ama trafik burada da var. Dj kabinin olduğu alan çok çok kalabalık diğer bölümler nispeten daha sakin. Perşembe olmasının sebebi dedik. Cuma/Cumartesi adım atmaya yer olmaz.

Hacı yatmaz gibi 06:30'da kalktım ben Dilay'ın da erken uyandığını bilsem hadi denize gidelim derdim.. Otel deniz ile taksiye 10dk.sürmüyor. Tek üzüldüğüm bu oldu.

Serbest zaman o kadar kısıtlıydı ki.. :(

Otobüs ile PortAventura'ya gidiyoruz. Eğitim Şart.. 1-1,5 saat sürer diye tahmin ettik ama hepimiz uyuyakalmışız. Kaç saat sürdü bilmiyorum. Apar topar öğlen yemeği sonra eğitime başladık.

Bizimle ilgilenen hostesimiz Melanie.. Türkçe anlıyor çok azda olsa konuşuyor. Çünkü Melani Kubilay Turkyılmaz'ın kızı :) çok çok tatlıydı

Ekipte kimsenin Kubilay Türkyılmaz'ı tanımaması çok garibime gitti. Adam GS'de top oynadı ayol 2yıl..!

Söyleniyordum yorulduk filan diye ama hepsi Chris Brow'u görünceye kadar... Bir adama takım elbise bu kadar mı yakışır? Vuruldum.. Tam çocuk yapılacak adam..! mini amfide "would you marry me?" diye bağırasım geldi. kızlara "size enişte yapiiim bunu ben" dedim.

Mola ver tekrar eğitim, pistte test sürüşü, ordan tekrar otele.. koşturmaca içinde o caniiimmm roller coastera bile binemedik yaa aahh ahhh... Otelin dibinde koskocaman park var 2saat izin yok. Haybinşirin..!

Olurda eğer Barcelona'ya bir daha gelirsem (-ki geleceğim) bir günü sadece buraya gelmek için harcayacağım.. Fırsat yaratın ve gelin şiddetle tavsiyem olur..

Molalarda bol bol dondurma yedik ve koltuklarda yattık. Akşam yemeği öncesinde sadece "15 dk." havuza girebildik. Chris beni bekliyor oyalanmamam lazım :)

Sahneyi en güzel gören masaya geçtim adamı izliyorum. Sabaha kadar izlerim. Bıkmam..Böyle bi enerji yok. Şarkı söylüyor, dans ediyor, eğleniyor eğlendiriyor...

Fotoğrafını enişteme yollayıp sana bacanak yapıyorum dedim :)))

Ertesi sabah yine eğitimdeyiz.. Yeni makyajlı İbiza çok çok şahane olmuş. Şehir trafiğinde de kullandık. Dilay ve Seda hiç zorlamaya gerek yok dediler arka koltuğa kuruldular. Burak boy uzunluğu sebebi ile co-pilot olarak öne oturdu, arabalar manuel olunca şoför Nebahat olarak ben kullandım :)

Öğle yemeği için Lumine Restaurant'a geçtik yemek sonrasında da eve dönüş için havalimanına..

Kısacık Barcelona gezisi yorucu, bol kahkahalı ve eğlenceli oldu.

Uzanmışız çimlere.. 
(Yaşasın selfie çıbııııı)

 
 
 
 
Ülkede ne olmuş ne bitmiş haberdar olalım
 
Eğitim şart
 
15 dk.da saç ıslanmaz
 
Böyle iyiydik biz
 
 
çok severiz birbirimizi...
 
Akşam notları
 
Tabi ki..!